Hana Ostková

Jsem terapeutka. Jsem mentorka. Jsem lektorka. Jsem koučka. Jsem průvodkyně.

Ale hlavně JSEM TU PRO TEBE.

Neumím se zaškatulkovat, kdo vlastně jsem.
Co ale umím, je dostat Tě z nepříjemných pocitů zpět pohody. Využívám k tomu všechno, co jsem se za ta léta dřiny a odříkání (vtip, prostě zkušenosti, vzdělávání a vlastní prožitky) naučila 🎓📖

🙌 Práce s energií, odstranění energetických bloků, práce s myslí, práce s podvědomím, s projekcí reality, empatie, nacítění, channeling, archetypy osobnosti, a spoustu dalšího spojené v jedno 👉 pro Tvůj posun v životě.

Ať už jsi máma, podnikatelka, manželka, nebo svobodná žena. Každá se potýkáme s různými životními výzvami. Provedu Tě jimi s lehkostí. ❤️

Pomáhám lidem najít vnitřní klid, radost a lehkost v jejich životě.

♥ Mou vášní je práce s ženami.

Pomáhám ženám neztratit se v mateřství a najít v něm to nejcennější - samu sebe.

↓   Můj příběh   ↓

Dnes už nepropadám zoufalství, když se něco nepovede a nikdy si nic nevyčítám. Mám se ráda, vážím si sebe sama, a tak vím, že vždy dělám do nejlepší, co v danou chvíli dokážu. Vnímám svou hodnotu, umím říkat NE a otevřeně komunikuji své potřeby. Moje vztahy (nejen) s dcerami jsou založeny na důvěře, upřímnosti a láskyplných hranicích.

Jsem sama pro sebe tou nejdůležitější osobou.

Nebylo to tak ale vždycky. Před pár lety jsem byla uzlíček nervů, nevěděla si rady, hodnotila a kontrolovala jsem své chování a jednání. Načetla jsem spousty seberozvojových knih o výchově dětí s respektem, absolvovala na toto téma různé kurzy. Měla jsem strašný strach, abych svou výchovou dcerám náhodou nezpůsobila trauma, abych jim svými záseky nezničila život.

Vztah s dcerami pro mě byl naprosto zásadní.

Hlavně neztratit jejich důvěru. Nesnižovat jejich sebehodnotu. Posilovat jejich sebevědomí a vnitřní motivaci. Respektovat jejich názor. Uznávat jejich emoce. Vytvořit správné životní návyky. Žádný sladký. Žádná televize. Eko, bio, ezo… Hlava v pejru a stažené tělo.

Potřeba absolutní kontroly nad vším.

Jakýkoli nesoulad s mou ideální (nastudovanou) představou, jak by to mělo vypadat, jsem si dokázala hodiny vyčítat. Brala jsem to jako selhání a připadala jsem si jako strašná matka. Měla jsem strach, že si tím vztah s dcerami pokazím.

Bála jsem se, že udělám chybu, která nepůjde vzít zpět.

Jenže všechny ty výčitky, posuzování sama sebe a vlastní kontrola mě obrovsky stresovaly. A čím víc jsem byla pod tlakem, tím víc „chyb“ jsem dělala. Byla jsem unavená, vyčerpaná, frustrovaná. Vypínala jsem svoje emoce, abych náhodou nebyla na děti zlá. Přitom jsem byla velkou zastánkyní přijímání a průchodu emocí u dětí. Sama sobě jsem ale tento „přepych“ nedopřávala. Trvala jsem na tom, že děti je třeba respektovat. Sama sebe jsem ale nerespektovala vůbec.

Byla jsem v totálním rozporu sama se sebou.

Začala jsem hledat možnosti, jak se cítit líp, protože jsem už nemohla vydržet ani sama se sebou. Snažila jsem se být sluníčková pohodová máma, ale vždy jsem pak bouchla, řvala a kopala kolem sebe hlava nehlava.

Prošla jsem dlouhou cestu sebepoznání, změnila fokus z dětí na sebe. Došlo mi, že musím mít na prvním místě především samu sebe. Že to já jsem důležitá. O mě tady jde. Ne o děti. Ne o výchovu. Začala jsem vnímat své vnitřní vedení, poslouchala jsem své tělo, své srdce. Začala jsem nastavovat a posouvat svoje hranice tak, aby mi v tom bylo dobře. Uvědomila jsem si, že to, jak žiju, tím jsem vzorem svým dětem. Není nejdůležitější přístup k dětem, ale přístup sama k sobě. Jak si já sama sebe vážím.

Děti se mnohem víc učí tím, co vidí a žijí, než tím, co jim říkáme.

To byl největší zlom a aha moment v mém životě. A bylo to vlastně docela úlevné zjištění. Že potřebuji hlavně zazdrojovat a opečovat samu sebe a děti se přidají.

Prošla jsem několika seberozvojovými kurzy, stala se terapeutem metody JIH, prošla jsem kurzem pro Průvodkyně žen pod záštitou Alchymie ženy, přečetla jsem desítky knih, vyslechla snad stovky webinářů a skládala jsem si z toho všeho své velké celistvé puzzle, jehož výsledkem jsem JÁ teď a tady.

Dnes předávám všechny tyto informace, osobní zkušenosti, prožitky a poučení z vlastních kotrmelců, ženám, matkám, které se na cestě mateřstvím taky ztratily. Učím je, jak se z toho nepos… nezhroutit a najít samu sebe.

Vkládám ženám do jejich života zpět důvěru v sebe, lehkost, hravost a radost. Přináším úlevu a klid.